Czym jest dziennik elektroniczny?

Co to jest dziennik elektroniczny?

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny to cyfrowy notatnik używany do między innymi wpisywania ocen przez nauczycieli, a także kreatywnego pisania, udostępniania zdjęć i filmów i nie tylko przez uczniów.

Uczniowie mogą używać także e-dziennika do projektów grupowych, kreatywnego pisania i nie tylko. Szkolny e-dziennik ma wiele korzyści zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Szkolny e-dziennik ma wiele korzyści zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Do kluczowych zalet należą:

  • Współpraca - Uczniowie mogą współpracować nad dziennikiem elektronicznym i zamieszczać w nim swoje myśli, wytwory i badania. Uczniowie mogą używać dziennika do komunikacji z rówieśnikami podczas pracy nad projektami grupowymi lub jako sposób na dzielenie się informacjami lub pomysłami.
  • Dzielenie się - Uczniowie mogą używać e-dziennika do dzielenia się informacjami z szerszą publicznością, taką jak rodzice lub nauczyciele.
  • Kreatywność - Dzienniki elektroniczne pozwalają uczniom być kreatywnym przy użyciu narzędzi i materiałów, które posiadają.
  • Informacja zwrotna - Dzienniki elektroniczne są doskonałym miejscem dla uczniów, aby otrzymać informację zwrotną od nauczycieli i rówieśników.
  • Społeczność - Czasopisma elektroniczne pozwalają uczniom mieć społeczność internetową, z którą mogą się dzielić i od której mogą się uczyć.
  • Reputacja - Dzienniki elektroniczne są świetnym sposobem dla studentów na budowanie swojej reputacji poprzez swoją pracę.

Pierwszym krokiem do włączenia szkolnego dziennika elektronicznego do swojego programu nauczania jest edukacja nauczycieli i uczniów na temat dzienników elektronicznych. Można to zrobić poprzez spotkania z pracownikami, sesje rozwoju zawodowego lub poprzez grupy doradcze dla uczniów. W pracy z uczniami można wykorzystać różne działania, które pomogą im zrozumieć, jak e-dziennik może być używany w klasie.

Loading...