Jak zdać egzamin maturalny?

Jak zdać maturę

Egzamin maturalny jest bardzo ważnym egzaminem dojrzałości. Dobrze zdana matura otwiera drzwi na najlepsze uczelnie, dlatego tak ważne jest, by się do niego odpowiednio przygotować. Solidne przygotowanie zapewni lepszy start w życiu każdemu młodemu człowiekowi. By lepiej sprostać temu zadaniu warto wziąć udział w zajęciach dodatkowych, wykupić korepetycje, ale przede wszystkim systematycznie uczyć się i słuchać zaleceń nauczycieli. 

Czy można poprawić egzamin maturalny?

Jeżeli jednak coś pójdzie nie tak, pomimo przygotować i starań to egzamin maturalny można poprawić. Poprawia się jeden przedmiot obowiązkowy lub jeden dodatkowy. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznacza dodatkowy termin, zazwyczaj jest to sierpień. W trakcie oczekiwania na powtórny egzamin można poświęcić się nauce i przygotowaniom. 

Jakie są najczęstsze błędy popełniane na egzaminie maturalnym?

Najczęstsze błędy popełniane na egzaminie to przede wszystkim niezrozumienie tematu, błędy merytoryczne, brak uzasadnienia swoich odpowiedzi, a także brak głównej tezy. Zabrzmi to jak banał, ale przed maturą trzeba powtórzyć dokładnie cały materiał z zakresu języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz wybranego  przedmiotu dodatkowego.

egzamin maturalny jak zdac

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas egzaminu maturalnego?

Najwięcej błędów popełnianych przez maturzystów zdarza się z języka polskiego. Są to przede wszystkim streszczenia zamiast interpretacji, mylenie argumentów z przykładami, chaos w kompozycji treści, błędy rzeczowe i wiele innych.

Błędów na maturze można uniknąć. Przede wszystkim trzeba kilkukrotnie przeczytać polecenie, by dobrze zrozumieć temat. Jest to podstawowa i najważniejsza umiejętność. W dalszej kolejności trzeba poprawnie zastosować wiedzę zdobywaną latami, zgodnie z zasadami ortografii, interpunkcji, składni i wiedzy ogólnej z zakresu przedmiotów obowiązkowych i tych dodatkowych.

Autor postu mgr Marciniak - 02-07-22

Twój komentarz

Najnowsze aktualności

umiejętności z marketingu online

Rozwijaj umiejętności z marketingu online - dodatkowe zajęcia dla uczniów technikum

23-05-2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak małe przedsiębiorstwa przekształcają się w gigantów e-commerce? Czy fa

Czytaj dalej!

Technik architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu - co powinieneś wiedzieć

30-12-2022

Architektura krajobrazu jest dziedziną, która polega na tworzeniu przestrzeni publicznych i prywatnych, które

Czytaj dalej!

Egzamin eksternistyczny

Zalety i wady egzaminu eksternistycznego

18-11-2022

Czy warto przystąpić do egzaminu eksternistycznego? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli jest

Czytaj dalej!

Loading...