Na czym polega profil technik elektryk?

Technik elektryk - profil zawodowy

Technik elektryk to wymagający zawód, który wiąże się ze zdobyciem odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. Każdy z nas kojarzy pracę elektryka z prądem. Jednak jego działania są znacznie szersze, niż mogłoby nam się wydawać. Czym zajmuje się taka osoba? Jakie uprawnienia posiada? Co jest ważne?

Jakie uprawnienia ma technik elektryk?

Pamiętajmy o tym, że każdy elektryk powinien ukończyć kurs SEP. Dzięki temu może korzystać z aktualnych uprawnień. Istnieje kilka rodzajów kursów tego typu, które dzielimy na gazowe, energetyczne i elektryczne. Mają one oznaczenia G!, G2 oraz G3. Uprawnienia tego typu pozwalają na wykonywanie eksploatacji i dozoru.

Jakie są zadania technika elektryka?

Technik elektryk wykonuje w swojej pracy liczne zadania, które bywają skomplikowane. Jakie czynności są wykonywane? Główne zadania technika elektryka to projektowanie, diagnozowanie stany, wykonywanie i dokonywanie napraw instalacji elektrycznych. Dotyczy to także wszelkich urządzeń i maszyn, które są zasilane  prądem elektrycznym. bez odpowiednich uprawnień raczej nie ma mowy o wykonywania takiej pracy. 

technik elektryk zawod

Czym charakteryzuje się praca elektryka?

Elektrycy w swojej pracy mają kontakt z wieloma instalacjami elektrycznymi. Zajmują się przede wszystkim ich naprawami, montażem i cykliczną konserwacją. Co ciekawe, niektóre osoby pracujące w tej branży zajmują się podłączaniem urządzeń elektrycznych, czy też naprawą linii napowietrznych. Zakres usług zależy od zdobytej wiedzy i doświadczenia technika elektryka.

Autor postu mgr Marciniak - 01-05-22

Twój komentarz

Najnowsze aktualności

umiejętności z marketingu online

Rozwijaj umiejętności z marketingu online - dodatkowe zajęcia dla uczniów technikum

23-05-2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak małe przedsiębiorstwa przekształcają się w gigantów e-commerce? Czy fa

Czytaj dalej!

Technik architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu - co powinieneś wiedzieć

30-12-2022

Architektura krajobrazu jest dziedziną, która polega na tworzeniu przestrzeni publicznych i prywatnych, które

Czytaj dalej!

Egzamin eksternistyczny

Zalety i wady egzaminu eksternistycznego

18-11-2022

Czy warto przystąpić do egzaminu eksternistycznego? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli jest

Czytaj dalej!

Loading...