Technik informatyk - profil

Profil technika IT

Technik informatyk zajmuje się wieloma zagadnieniami z zakresu informatyki. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach taki fach w ręku jest na wagę złota. Coraz więcej młodych osób decyduje się na kształcenie w kierunku informatycznym. Komputery dają wiele możliwości, które cały czas są poszerzane. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Co warto wiedzieć?

Czym zajmuje się technik informatyk?

Ważne jest to, że technik informatyk jest odpowiedzialny za konfigurowanie i administrowanie siecią firmową. Nie bez znaczenia jest aspekt związany z dbaniem o cyberbezpieczeństwo, czyli bezpieczeństwo w sieci. Specjalista zna język programowania, zarządza bazami danych i sprawnie posługuje się systemami operacyjnymi. 

Jakie są zadania technika informatyka?

Zakres obowiązków technika informatyka jest szeroki. Wyróżnić można między innymi:

  • konfigurację urządzeń,
  • zabezpieczenie i obsługę sieci komputerowej,
  • bieżącą konfigurację oprogramowania,
  • rozbudowę elementów danej sieci,
  • zapewnienie ciągłości pracy w konkretnym miejscu,
  • obsługę i administrowanie specjalistycznymi systemami informatycznymi itp. 
technik informatyk zawod

Technik informatyk - perspektywy po szkole

Po szkole technik informatyk może cały czas rozwijać swoje umiejętności. Wiele osób wybiera konkretne kierunki informatyczne, takie jak np. programowanie, tworzenie gier komputerowych, tworzenie animacji, testowanie oprogramowania, czy tez grafikę kreatywną. Faktem jest, że taka osoba ma wiele możliwości na rynku pracy. Cały czas jest spore zapotrzebowanie na informatyków.

Autor postu mgr Marciniak - 26-05-22

Twój komentarz

Najnowsze aktualności

umiejętności z marketingu online

Rozwijaj umiejętności z marketingu online - dodatkowe zajęcia dla uczniów technikum

23-05-2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak małe przedsiębiorstwa przekształcają się w gigantów e-commerce? Czy fa

Czytaj dalej!

Technik architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu - co powinieneś wiedzieć

30-12-2022

Architektura krajobrazu jest dziedziną, która polega na tworzeniu przestrzeni publicznych i prywatnych, które

Czytaj dalej!

Egzamin eksternistyczny

Zalety i wady egzaminu eksternistycznego

18-11-2022

Czy warto przystąpić do egzaminu eksternistycznego? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli jest

Czytaj dalej!

Loading...