Zakończenie roku szkolnego - początek wakacji

Zbliża się koniec roku szkolnego!

Jednym z naszych największych celów jako dorosłych jest zaszczepienie w naszych dzieciach poczucia celu. Chcemy, aby rozumiały, dlaczego ich edukacja jest ważna i dlaczego jest ona niezbędna, aby mogły postawić swoją najlepszą stopę do przodu.

Koniec roku szkolnego to dobry moment, by porozmawiać z dziećmi o ich przyszłości i o tym, co mają nadzieję osiągnąć w ciągu najbliższych kilku lat. Zapytajcie je, kim chciałyby zostać, gdy dorosną, i dlaczego uważają, że to może być dla nich dobre. Jeśli śledziliście postępy dziecka w ciągu roku, możecie wykorzystać ten czas, aby ukierunkować dyskusję i uczynić ją bardziej odpowiednią dla nich.

Podziel się swoimi spostrzeżeniami - w czym dziecko jest najlepsze, z czym ma problemy i co widziałeś, że robi naprawdę coś wyjątkowego. Słuchaj uważnie, co dziecko ma do powiedzenia i staraj się zrozumieć jego motywacje. Wszystkie te informacje możesz wykorzystać, aby pomóc mu zaplanować przyszłość i skupić się na tym, co musi się teraz wydarzyć, aby tak się stało.

koniec roku szkolnego refleksje

Zakończenie roku szkolnego - refleksje

Kiedy zastanawiamy się nad minionym rokiem - co poszło dobrze, co można poprawić i co będzie dalej - możemy stworzyć osobistą mapę drogową, która pomoże nam osiągnąć nasze cele. Zacznij od spisania swoich trzech najważniejszych celów osobistych/rodzinnych na ten rok. Może to być cokolwiek, od oszczędzania pieniędzy po poprawę zdrowia. Kiedy już wypiszesz swoje cele, zadaj sobie pytanie, dlaczego są one dla Ciebie ważne. Bądź konkretny - jeśli chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, dlaczego chcesz to zrobić? Co pomoże ci to osiągnąć?

Teraz pomyśl o minionym roku. Co poszło dobrze, co można poprawić i co czeka nas w następnym? Spójrz na cele, które zapisałeś na początku roku. Jak potoczyły się ich losy? Które z nich zakończyły się sukcesem? Które nie wyszły zgodnie z planem? Jak mógłbyś wykorzystać te informacje, aby pomóc sobie w osiągnięciu celów na przyszły rok?

Zakończenie roku szkolnego - co dalej?

Przyszły rok szkolny jest pełen potencjału, ale to także doskonały czas, by przygotować dziecko na te wyzwania. Wyznacz czas na rozmowę z dziećmi o ich oczekiwaniach na następny rok. Co według nich będzie inne? Czego oczekują, że będzie takie samo? W jakich dziedzinach sądzą, że będą najlepsze, a które mogą stanowić wyzwanie? Czego mają nadzieję nauczyć się lub osiągnąć w ciągu najbliższego roku? Jeśli zauważysz jakieś poważne zmiany w zachowaniu lub zainteresowaniach dziecka, teraz jest czas, aby o tym porozmawiać. Jeśli dziecko zmaga się z czymś i nie ma do kogo się zwrócić, może zacząć odczuwać frustrację, złość i bezradność.

Autor postu mgr Marciniak - 04-04-22

Twój komentarz

Najnowsze aktualności

umiejętności z marketingu online

Rozwijaj umiejętności z marketingu online - dodatkowe zajęcia dla uczniów technikum

23-05-2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak małe przedsiębiorstwa przekształcają się w gigantów e-commerce? Czy fa

Czytaj dalej!

Technik architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu - co powinieneś wiedzieć

30-12-2022

Architektura krajobrazu jest dziedziną, która polega na tworzeniu przestrzeni publicznych i prywatnych, które

Czytaj dalej!

Egzamin eksternistyczny

Zalety i wady egzaminu eksternistycznego

18-11-2022

Czy warto przystąpić do egzaminu eksternistycznego? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli jest

Czytaj dalej!

Loading...